Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kent Park’daki Değirmen Neden Atıl Durumda.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Park’daki Değirmen Neden Atıl Durumda.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent

Kent Park’daki değirmen neden atıl durumda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi?

Ayrıca parktaki havuzda cips paketi ve poşet gibi çöpler olduğu görüntülendi. Bu da akıllara artık dilden dile dolaşan ‘Suriye Park’ olduğu ve yerel halkın pek tercih etmemesinden dolayı atıllaştırılmaya mı başlandı sorusunu getirdi.

 

NASIL AÇILMIŞTI

Tarih 5 Ağustos 2008, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Kent Park’ın hizmete açılışı nedeniyle bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Recep Yıldırım, Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti İl Başkanı Yusuf Alemdar, belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katılmıştı.

Oda Orkestrası tarafından verilen klasik müzik konseri ile başlayan açılış töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Duran, “Kent Park, Sakarya için olmazsa olmazdı. Allah’a çok şükür. Sakaryalılar bu güzel parka kavuştu, demişti.

Bu parkın tarihçesine baktığımzda hepimizin bildiği gibi TZDK Müessese Müdürlüğü vardı. Müessese Müdürlüğü fabrikalarının depremden sonraki enkazları vardı. Onları ortadan kaldırmak bir hayli zaman aldı. Sonunda 2 metre kalınlıktaki temel söküldükten sonra yerine toprak dolgu yapılarak Kent Park son halini aldı.

Bu çalışmalar hayli zamanımızı aldı ve yorucu bir çalışma gerektirdi. Bu güzel parkı halkımıza kavuşturmada Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özel gayretleri oldu, denilmişti.